30.5 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Avşa adası Yiğitler Köyü

Yiğitler Köyü

Avşa adası`nın doğu sahilinde yer alan yiğitler köyü,kafa dinlemek ve gözlerden uzak tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği güzel şirin bir yerdir.Yaz aylarında hafif esen poyraz rüzgarı sayesinde sürekli serin olan yiğitler köyü sıcağı sevmeyenlerinde uğrak noktasıdır.Eski zamanların balıkçı kasabalarını andıran doğal yapısı,misafirperver insanları ile huzur dolu sıcaklığı sizlere sunar.Eğer yılın stresinden yakınıyorsanız mutlaka yiğitler köyüne gelmelisiniz.

Avşa yiğitler köyü`nde hayat köy meydanında geçmektedir.Alışveriş yapabileceğiniz marketlerin yanı sıra köylülerin kendi bağlarından topladığı taze yemişlerin ve balıkçıların taze tuttuğu olta balıklarınından alabilirsiniz.Enfes avşa şaraplarının üretildiği bortaçina şarap mahzenlerinin hemen yanında bulunan ve aynı ismi taşıyan yiğitler manzaralı restoranında taze deniz ürünlerinin ve enfes avşa şaraplarının tadına bakabilirsiniz.

Ayrıca köy içerisinde yer alan denize sıfır kahve ve restoranlarından paşalimanı ve koyun adası sizlere bakar.Enfes bir manzarası vardır.Çayınızı veya soğuk içeceğinizi yudumlarken engin maviliklere dalar ruhunuzun dinlendiğini hissedersiniz.

Avşa yiğitler köyü`nde konaklama ise oldukça ucuzdur.Köy içerisinde sessiz sakin genelde bahçe içerisinde yer alan kiralık yazlık,müstakil daire ve pansiyon gibi konaklama yerlerinde en uygun fiyatlarla tatilinizi yaparsınız.Yiğitler köyüne ulaşım ise belediyenin oradan kalkan minibüs ve taksilerle sağlanır.

Avşa Adası Yiğitler Köyü Konaklama

Avşa Adası Yiğitler Köyü Pansiyonları
Avşa Adası Yiğitler Köyü Otelleri

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

4 YORUMLAR

  1. yiğitleri seviyorum ama rezervasyon bölümü yok sitenizde anlatılanla burası aynı mı farklımı rezervasyon yapılmadan nasıl gelmemizi bekliyorsunuz ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here