31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021

Yeme İçme

Merhaba değerli ziyaretçimiz,

Sizlere bu makalede avşa adasında yeme içme konularında bilinmesi gereken önemli konularda detaylı bilgiler vereceğiz.

Avşa adası tatiliniz içerisinde çeşitli şekillerde bu ihtiyacınızı karşılamanız mümkün. Tabi bu birazda tercih meselesi. Örneğin tercih yapmak istemiyorsak otel tatili yaparak bu tesislerin günlük menüleri içerisinden beğenmen zorunda kalırız. Yada bunun yerine pansiyon tatili yaparak ister dışarıda istersede kaldığımız odanın mutfağında kedni alışverişimizi yaparak zevkimize göre yemek içme ihtiyacımızı karşılarız.

Eğer tercihimiz dışarıda yeme içme ise bir çok alternatif bulunmakta. Merkezi konumda bulunan lokantalarda sulu yemek dahil tabldot menü tercihi yapabilirsiniz veya biraz gezerek fastfood türü yeme şansınada sahipsiniz. Örneğin kumpir ve diğer fastfood ürünlerinin satıldığı mekanlar sahil yolu üzerinde biraz gezinirsek karşımıza çıkar. Bunlar arasında yer alan tamburger adamızın bir numaraları fastfood ürünlerinin satıldığı bir yer ayrıca rahat oturma ve sohbet etme imkanı bulacağınız bu mekan haricinde yıllara adını vermiş müthiş bir damak zevki ile sizlere hizmet veren köfteci tarzan ve hemen onun yanı başında enfes pide çeşitleri ile nuri ustanın yeri sizlere lezzet söleni sunacaktır.

Ayrıca iskele bölgesi ve çevresinde sahil yolu üzerinde yer alan yarar restoran adamızın enfes deniz ürünlerinin bir sunumunu sizlere yapacaktır. Bunun haricinde adamızın koylarını ziyaret ederseniz burada yer alan kır gazinolarından mutlaka midye tavanın tadına bakın. Zira denizden taze çıkartılan ve hemen servis edilen midyenin tadına doyamıcaksınız.

Eğer kendi alışverişimizi yaparak kendi mutfağımızda yemek yapmayı tercih ediyorsak bilinki adamızda büyük süpermarketlerden ve hemen onun karşısında yer alan pazar yerinden dilediğiniz ürünleri satın alabilir kendi zevkinize göre yemek yapabilirsiniz. Bir diğer önemli konuda mangalcılar için. Adamızda hemen her pansiyon ve apartın bulunduğu yerlerde mangal yapabilir bu keyfi doyasıya çıkarabilirsiniz. Bunun için yanınıza mangal getirmeye gerek yok, çünkü bir çok tesis arzu eden müşterilerine bu imkanı sağlamakta ve bu keyfi almasına olanak sağlamaktadır.

Denize sıfır olan tesislerin hemen önünde yer alan kumsala masa atmanızdada bir sorun yok. Eğer arzu ederseniz akşam yeneklerini sahilde kumun üzerinde yiyebilirsiniz.

Görecek ve bize hak vereceksinizki avşa adası yeme içme`de özgürlüklerin ve eşssiz lezzetlerin buluştuğu bir yer. Bu nedenle tatilinizden mutlak keyif alacağınızı sizlere garanti ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here