Yasal Uyarı

avşa yasal uyarı

1.Avsa-adasi.com.tr; Avşa adası internet elektronik haber,fotoğrafçılık ve web portalı/yayıncılık hizmetleri web sitemizin hizmeti olup; Avşa adasındaki konaklama tesisleri ile girmiş olduğu işbirliği içerisinde yasal hüküm ve mevzuatlara uygun olarak faaliyet göstermektedir.

2. Avsa-adasi.com.tr adresi başka internet sektöründe faaliyet gösteren firma veya web sitesi işletmesi ile birlikte işbirliği içerisinde hareket etmemektedir.Web sitemiz elektronik internet yayıncılığı faaliyetlerini ve Avşa adası adı altında ilgili internet yayınlarını tamamı ile avsa-adasi.com.tr üzerinden gerçekleştirmektedir.

3. Sitemizde yer alan konaklama tesislerine ve Avşa adasında bulunan konaklama tesislerine yönelik olarak başka bir firma veya web sitesi üzerinden gelmiş veya gelmekte olan ve avsa-adasi.com.tr sitemiz ile işbirliği/ilişki içerisinde olduğunu iddia eden kişi veya firmaların ücretsiz veya ücretli yayıncılık hizmet isteklerine itibar edilmemesini, bu kişi veya firmaların tamamen yetkisiz olduğunu,kişi kurum veya firmaları ziyaret ederek hizmet alıp sunmadığımızı belirterek Avşa adası hakkında internet yayıncılığı(ilgili marka emtialarında)yapma hakkının ilgili yasalarca sadece tarafımıza ait olduğunu ve yaptıkları işlemin T.C ve Uluslararası Yasalarca açıkca aykırı olduğunu, tarafımızın bu sebebten ötürü kullanıcılar nezdinde doğabilecek hiç bir zarardan sorumlu tutulamayacağını bildiririz. Şu kadar ki, avsa-adasi.com.tr sitemiz kullanılarak veya Avşa adası adı altında internet yayıncılığı ve fotoğrafçılık hizmetleri yaptığını iddia edip Avşa adasındaki konaklama tesislerine yönelik yukarıda ve aşağıda belirlenen ticari marka ve fikri haklar kapsamında faaliyetlerde bulunanlar, Avşa adası adı altında internet yayıncılığı ve fotoğrafçılık hizmetleri verdikleri konusunda ticari iş ve faaliyetlerini konu alıp tanıtım mailleri gönderenler,SMS yollayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Tarafımız, itibarında yaşanabilecek maddi ve manevi her türlü zararın tazmin hakkını saklı tutmaktadır.

4. Avsa-adasi.com.tr sitemiz kapsamında yer alan tüm Avşa adası habercilik, fotoğrafçılık ve internet yayıncılığı hizmetleri ile ilgili faaliyetlerle ilgili olarak kullanıcıların tek muhatabı doğrudan web sitemizdir.

Ticari Markalar-Fikri ve Sinai Mülkiyet Hakları
Avşa adası konulu rehber sitemiz içerisinde yer alan 5846 ve 556 sayılı ilgili yasalara göre korumaya tabi olan her türlü bilgiler, resimler, marka, logo, metin, dizayn, animasyon yazılımlar, dış görünüm vs. gibi fikri ve sinai mülkiyet konusu haklar web sitemize aittir.Tarafımıza ait internet sitemizin içeriği, turistik genel bilgi portalı şeklinde olup adadaki konaklama tesislerini ücretsiz yayınlayarak ziyaretçileri bilgilendirme hizmeti vermektir.Web sitemizde yayınlanan ilanlara ait bilgi ve resimler ilgili firmalardan tarafımıza sunulmuş olup vermiş oldukları ilanlarla ilgili her konudaki hukuki sorumluluk ilan veren firmaya aittir. Hiçbir şartta internet sitelerimiz içerisinde yer alan bilgileri, belgeleri, resimleri, marka, logo, fotoğraf ve benzeri meteryalleri veya açıklayıcı konuları kopyalamak, nakletmek, haksız yere kullanmak üzerinde değişiklik yapmak, verileri saklamak, başka bir bilgisayara yüklemek, dağıtmak, nakletmek, yayınlamak, teşhir etmek, uyarlamak, yeniden işlemek, temsili veya ticari amaçla elde tutmak, satmak veya yukarıda bahsedilen fiillere teşvik etmek, bu tarz yasa dışı fiillerin gerçekleştirilmesini kolaylaştırmak yasaktır.

MAL ve HİZMET LİSTESİ
Sınıf Mal ve Hizmetler
16 Kağıt, karton (mukavva) ve bunlardan yapılmış ürünler ( Kırtasiye amaçlı ürünler hariç). Plastik malzemeden mamül ambalajlama ve sarma malzemeleri. Matbaa ve ciltleme malzemeleri. Basılı evraklar; basılı yayınlar, takvimler, posterler, fotoğraflar, afişler, tablolar, çıkartmalar, (pullar). Kırtasiye, büro, eğitim ve öğretim malzemeleri (mobilyalar ve cihazlar hariç). Büro makineleri. Badana ve boya işleri için fırçalar ve rulolar.
38 Radyo ve televizyon yayın hizmetleri. Haberleşme hizmetleri (internet servisi sağlama hizmetleri dahil). Haber ajansı hizmetleri.
41 Eğitim ve öğretim hizmetleri. Sempozyum, konferans, kongre ve seminer düzenleme, idare hizmetleri. Spor, kültür ve eğlence hizmetleri. Dergi, kitap, gazete v.b. yayımlama hizmetleri. Film, televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri. Haber muhabirliği hizmetleri, foto-muhabirliği hizmetleri. Fotoğrafçılık hizmetleri. Tercüme hizmetleri.

Işe Başlama Tarihi:14.06.2010
Vergi Dairesi ve Numarası: Marmara Mal Md. / 4100240103
Marka:Avşa Adası
Marka No: 2009/6043
Marka Emtiası: 16-38-41
Koruma Tarihi:12.11.2009
Tescil Tarihi:30.09.2010

SORU SOR VEYA YORUM YAZ