31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Tatil Haberleri Vize Uygulamayan Ülkeler

Vize Uygulamayan Ülkeler

Yurtdışı tatillerinin sıkıcı tarafı vize işlemleridir.Yapılan masrafın yanı sıra vizenin onay alma sürecide sancılıdır.İşte bu gibi formalitelerden uzak vizesis tatilinizi yapabileceğiniz ülkelere yer vermek istedik.
Yakın planda olan kuzey afrika ülkelerinden Mısır,Tunus ve Fas Türklere vize uygulamayan ülkeler arasında.Uzakdoğu`nuın egzotik ülkesi olan Tayland ve Singapur`da türklere vize uygulamıyor.
Balkan ülkelerinden ucuz fiyatları ile türkiyeyi aratmayan ülkeler arasında Arnavutluk birinci sırayı alıyor.Bunu takiben gemi ile yapılan Dalmaçya turu göz dolduruyor.İzmir`en kalkan tur gemileri ile vizesiz olarak Arnavutluk,Karadağ,Bosna-Hersek,Hırvatistan geziliyor.Özellikle çocuklu ailelerin keyif aldığı tur bu sıralar oldukça popüler.
Bunların dışında Arjantin,Brezilya ve Japonya`da türklere vize uygulamıyor.Yalnız Japonya`nın yüksek fiyatları ile tatilcilerin pek tercih ettiği söylenemez.Arjantin ve Brezilya ise yaz aylarımızda güney yarımkürenin kışa denk gelmesinden dolayı pek rağbet görmüyor.Bunun yerine latin ateşini görmek isteyenlerin tercih ettiği Küba ise oldukça popüler ve vize hemen zahmetsizce alınıyor.
Genel Olarak Türklere Vize Uygulamayan Ülkeleri Sıralarsak.
Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs turları Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Katar, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Antigua-Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland, Şili, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Tacikistan, Tanzanya, Uruguay, Ürdün, Venezuela, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Güney Afrika turları Cumhuriyeti, Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritus, Nikaragua, Pakistan, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, Rusya, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Ekvador, El Salvador, St. Vincent-Grenadines

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here