Sahil Projesi İhaleye Çıkıyor

0
1 okundu

Avşa Adasında Yiğitler Köyü Sahil Yenileme Projesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Kasım 2020 günü ihaleye çıkartılıyor.

Avşa Adası Yiğitler Köyü Mahallesine ait 10.000 m2’lik alanı kaplayan kıyı şeridinde sahilin yapısına uygun olarak Marmara Adalar Belediyesi tarafından tasarlanan proje ile Yiğitler Köyü Mahallesi sahili tamamem yenilenecek. Avşa Adası Yiğitler Mahallesi Sahil Revize Projesi olarak geçen proje hakkında açıklamalarda bulunan Marmara Adaları Belediye Başkanı Süleyman Aksoy proje içerisinde, 240 m2 çocuk oyun alanının, 100 m2 olarak tasarlanan fitness alanının, halı saha, koşu ve yürüyüş yollarının yer aldığını söyledi.

Yiğitler Köyü Mahallesi yaşayanlarının yanı sıra adaya gelen tatilcilerinde keyifle vakit geçireceği alanlar oluşturmak için ihale aşamasına gelindiğini belirten Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, “Yiğitler Sahil Revize Projesi olarak tasarladığımız projenin ihalesi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından 3 Kasım 2020 tarihinde yapılacaktır” dedi.

Avşa Adası Meydanı

SORU SOR VEYA YORUM YAZ