31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Tatil Haberleri Pasaportunuzu Yenileyin

Pasaportunuzu Yenileyin

Eski tipte olan pasaportların süre uzatımı 1 şubat 2011`e kadar.Emniyet genel müdürlüğü,il müdürlüklerine verdiği talimat doğrultusunda eski tip pasaportların süre uzatımının 1 şubata kadar olacağını bu tarihten itibaren pasaportların süre uzatımının yapılamıyacağını belirtti.

Schengen ülkelerinden vize hakkında çipli pasaport kullanımı konusunda türkiyeye baskı yapıldığını belirten yetkililer daha önceden süre uzatılan pasaportlarında 2015`e kadar kullanılacağı belirtti.

Haziran ayında çipli pasaport kullanımını başlatan emniyet müdürlüğü, schengen ülkelerine başvuruda bulunan vatandaşların eski pasaportları nedeni ile olumsuz yanıt aldıklarını ve bu ülkerlere vize başvurusunda bulunacak vatandaşların bir an önce yeni uygulamaya yönelik pasaportlarını emniyet müdürlüklerinden almasını önerdi.

Yakın zamanda polikarbonlu pasaport uygulamasında geçeceklerini belirten emniyet müdürlüğü yurtdışına çıkacak vatadanlaşların yurt dışı tatillerinde sıkıntı yaşamamaları için bu konuya hassasiyet göstermelerini önerdi.

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here