31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Tatil Haberleri Neden Pahalı Tatil Yapıyoruz

Neden Pahalı Tatil Yapıyoruz

Hepimiz merak ederiz.Biz neden kendi memleketimizde tatilimizi yabancılardan daha pahalıya yapıyoruzda yabancı tatilciler bizden daha ucuz tatil yapıyor diye?Genelde bütün tatil sitelerinin yorum alanlarında bu tür sorulara çok rastlarız.Genelde tatil araştırması yaparken erken rezervasyonla tatilinizi ucuza alın,Son dakikada tatilinizi satın alırsanız daha çok ödersiniz gibi bir anlayış mevcut.Türk insanı olarak tatil zamanımız belli olmuyor bu yüzden erken rezervasyon yapamıyoruz.Yabancı tatilciler daha az ödüyor ama biz türk insanı olarak daha çok ödüyoruz.Tabiki bunada pek çok insan isyan ediyor.
Herhangi bir otel işletmecisi 6 ay sezon yapıp çalıştığı için sezonda masraflarını dengelemek için sezon gelmeden para gelmesi için düşük fiyatlar verebiliyor,Ama siz 2012`de hangi gün tatile çıkacağınızı biliyormusunuz?Ne Mümkün.
Ama yabancılar nezaman tatile çıkacaklarını biliyor.Kamuda çalışanlarda nezaman tatile çıkacaklarını biliyor ama türkiyede özel veya serbest çalışan kesim bunu bilemiyor.Hoş kendilerini ayarlasalar bile son anda iş olarak birtakım problemlerin çıkması riski oluyor.Bu seferde tatil güme gidiyor.Son dakikaya kaldığınızda oteller ortalama %80 dolu olduğundan kalan %20`sinide parayı bastırana veriyor.Bu sebeblerle tatili pahalı yapıyoruz.Erken rezervasyon yaptıranlar çok memnun,çok ucuza tatil yapıyorlar.
Tatilinizi erken rezervasyonla satın alırsanız çok karlı çıkarsınız.

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

3 YORUMLAR

  1. erken rezervasyonla türkler ucuz tatil yapar koca bir YALAN. bize yapılan ufacık %10-20 indirim. ama bir ingilizle aynı anda erken rezaervasyon yapsak da onun 3 katını oduyoruz. sıkıysa hotels4u ‘dan rezervasyon yapın. türk acentelerın 3te biri fiyat verir ama otele gıdınce otele sızı almazlar. ek para ısterler. check-in’de rezil rüsva ederler. denemesi ve rezil oması bedava…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here