31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Avşa adası Ne Kadar Harcanır

Ne Kadar Harcanır

Merhaba sevgili misafirlerimiz,

Sizlere bu makalemizde tatil için avşa adasında ne kadar harcanır konusunda detaylı bilgiler vereceğiz.

Türkiyenin en ucuz tatil merkezlerinden biri olan avşa adası sizinde ilginizi çekiyorsa elbetteki ne kadar harcama yapacağınız tahmin etmeniz zor olabilir. Bizde bu konuda sizlere yardımcı olmak adına 2 kişilik bir tatil için ortalama tatil harcaması ne kadar tutar bunun bilgisini vereceğiz. Sitemize ve telefon ile gelen destek taleplerindede bu soru ile sık karşılaştığımızdan sitemizde bu konuya yer vermeyi uygun bulduk.

Avşa adasında tatil harcamasının en önemli ve en başta gelen 2 şıkkı ulaşım ve konaklama masraflarıdır. Eğer istanbul üzerinden avşa adasına geleceksek önümüzde 2 yol bulunmakta. Bunun birincisi deniz otobüsleri ile avşa adasına hızlı bir şekilde gelebilirsiniz ama bu biraz masraflı olabilir. Bir diğer yol ise silivri hattı üzerinden kalkan özel yolcu gemileri. Bu alternatif ulaşım masraflarınızı önemli bir ölçüde azaltır.Örneğin geçen yılın ulaşım fiyatları silivri üzerinden kişi başı 20-30 tl civarlarında iken deniz otobüslerinde bu fiyat 50 ila 70 tl arasında bulunuyordu. Deniz otobüslerinin erken bilet alımı uygulaması ile eğer gidişi tarihinizi net olarak biliyorsanız bu avantaja dönüşebilir. Bu uygulama ile deniz otobüsü biletini kişi başı 35 tl`den almanız mümkün.Tabi son dakikaya bırakırsanız fiyat artacaktır.

Konaklamada ise avşa pansiyonları en hesaplı tatil seçeneklerini size sunar. Temmuz ve ağustos  ayı civarlarında yapacağınız bir tatil için iki kişilik oda fiyatı minimum 60 tl civarlarında iken denize sıfır bir pansiyonda fiyat 80 tl civarlarında bulunmaktadır. Bunun yerine herhangi bir apartı tercih ederseniz denize sıfır olanları 100 tl iken biraz arka tarafta yer alanlarıda 70 ila 80 tl civarından tutulabilir. Tabi burada sizin tercihiniz önemli. Biraz keyif yapmanın bedeli tabiki birazda yüksek olacaktır.

Avşa adasında ister pansiyon veya ister bir apartta konaklayın tatil harcamanızın önemli şıklarından bir diğeri olan yeme içme harcamaları karşınıza çıkar. Eğer 3 gün veya daha kısa bir tatil düşünüyorsanız bice dar olan zamanınızı alışveriş yapıp yemek yapma ile harcamayınız. Dışarıda pek uygun restoran ve lokantalarda yeme  içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Örneğin sabah, öğle ve akşam eniyi şekilde yeme içmeye ne kadar harcarım diyorsanız iki kişi 50 tl civarlarında masraf harcamasını göze almalısınız. Aparatiflerle geçiştiririm diyorsanız masrafınız yarı yarıya düşebilir. Yok yemeği kendim yapar yerim diyorsanız marketlerden alışveriş yaparak bulunduğunuz apart veya pansiyonun mutfağında yemeğinizi yapabilirsiniz. Kahvaltı için marketlerde mini kahvaltı setleri, öğlen ve akşam için arzu ettiğiniz gıda ürünleri marketlerde mevcuttur.

Yok ben hiçbiri ile uğraşmam diyorsanız avşa otelleri arasından bir tercih yaparak tatilinizi bir keyfe dönüştürebilirsiniz. Avşa adası otelleri arasından yapacağınız tercih ile 2 kişilik tatil harcamanız gecelik  180 ila 200 tl arasında tutacaktır.

Gezmeyi ve eğlenmeyi seviyorsanız buda tatil harcamalarınızın dördünçü şıkkı olacaktır. Örneğin adanın dört bir yanında bulunan koylarında bir gün geçirecekseniz gününüze ulaşım dahil yeme içmeyide masraflarınıza katmalısınız. Minibüslerle kişi başı maximum 3 tl ödeyerek adanın en güzel koylarını ziyaret edebilir hoşça vakit geçirebilirsiniz. Burada yeme içmeye masraf yapmak istermiyorsanız yanınıza temel ihtiyaç duyabilileceğiniz su ve aparatif yiyecekleri yanınıza almalısınız. Yada zahmete katlanmak istemiyorsanız koylarda yer alan kır gazinolarından yeme ve içme ihtiyaçlarınızı görebilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlarla hizmet veren bu tesislerden avşa adasına özgü deniz ürünlerinin tadına bakabileceğiniz gibi et ve tavuk ürünleride sizlere servis edilmektedir.

Eğlence için ise bar veya discolarında geçireceğiniz bir gece 50 ila 100 tl arasında bir harcamaya bakar. Yerli içeceklerin 10 ila 15 tl, den servis edildiği eğlence merkezlerinde sabaha kadar hoş vakit geçirmeniz sizin tercihinize bağlı.

Sahiller ise halk plajı şeklinde olup tamamen ücretsizdir. Adamızın dilediğiniz sahilinde hiç bir ücret ödemeden denize girebilirsiniz. Elbetteki bu keyfinizin yanına şezlong ve şemsiye hizmeti almak isterseniz belediye görevlilerinin sizlere verdiği şezlong ve şemsiyeleri günlük kiralayabilirsiniz. Bununda ücreti şezlong ve şemsiye dahil 12,5 tl civarlarında bulunmaktadır.

Akılıza gelen önemli konularda tatil harcamalarınızın nekadar tutacağı konusunda alternatiflerle sizlere seçenekler sunduk. Tabi yinede avşa tatiliniz sırasında farklı yerlere harcamalar yapabilirsiniz. Örneğin adamıza özgü meşhur avşa şarabı veya hediyeliklerinden yapacağınız alışverişler vs vs tarzında. Tabi iyi bir planlama ile en uygun fiyata en güzel tatil yapma şansını siz kendinize verebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere..

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here