Kurban Bayramı 2012

0
2.184 okundu

Kışa girdiğimiz bu fırtınalı günlerde yine bir bayrama kavuştuk.Sevdiklerimizle güzel bir bayram geçirmek için hepimiz bir yerlere gidiceğiz.Hoş meteoroloji bayramın ilk günlerini yağışlı göstersede bu kime engel olabilirki.Yazın yakıcı sıcaklığında geçen geçirmiş olduğumuz bir önceki bayramdan sonra kış serinliğinde aile sıcaklığı içimizi ısıtabilir.
Peki avşa adası bu bayramda nasıl olur? Adaya ulaşım varmı? Kalınabilecek pansiyon veya otel bulunabilirmi? Ortam nasıl neler yapılabilir? Gelin hep beraber bu sorulara yanıt arayalım.
Avşa adasında 2012 yaz sezonu bitmiş olduğundan ada olcukça sakindir.Ulaşım istanbuldan direk olmasada alternatif hızlı feribotla istanbuldan bandırma`ya gelindikten sonra minibüslerle bandırmadan erdeğe,oradanda gestaş arabalı gemisi ile avşa`ya sağlanır.Konaklamada ise endişe edilcek bir durum söz konusu değildirAvşada her daim kalnıbiecek güzel otel ve pansiyon bulunur.Ortam konusuna gelince yazın sıcağı ve kalabalığı gibi olmasada huzuru ve dinginliği bulabilirsiniz.
İskelede rıhtım cafe ve restoran,sahilde erolun yeri,çınar altında bir restoran ve çay bahçesi altınkumda şahin tepesi açık işletmelerdendir.
Sonuçta tercih size kalmış.Hepinize iyi bayramlar.

SORU SOR VEYA YORUM YAZ