31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Tatil Haberleri Kayak Merkezlerinde Tatil

Kayak Merkezlerinde Tatil

Kayak merkezlerinde tatil cep yakıyor.Kar yağışlarının gün geçtikçe artması ile birlikte kayak merkezlerindeki doluluk oranları %100`de 100 arttı.Oranların artmasıyla kayak merkezlerinde tatil yapmanın bedeli oldukça yükseldi.Yaz aylarında herşet dahil konsepti ile beraber erken rezervasyon yapılması tatilcilere büyük avantaj sağlarken kış aylarında kayak merkezlerini tercih eden tatilcilerin bu merkezlerde yapacakları ilave etkinliklerle beraber yapacakları tatilleri için önemli bir bütçe ayırmaları gerekiyor.

Kış aylarının vazgeçilmez tatil ve kayak merkezi olan uludağ`da bile çift olarak çıkılacak tatilde günlüğü minimum 240 tl`nin üzerinde bir harcamanın olabileceğini ve bunun yanında ulaşımda kent merkezinden taksi ile gidişi geliş 200 tl harcanabileceğini bilmenizde fayda var.Ayrıca hafta sonları ise uludağda fiyatlar kişi başı 150-300 tl arasıda değişiyor.

Uludağ`da yapılan ve son yıllarda oldukça rağbet gören kar motoru`nun saati 150 lirayı buluyor.Size eşlik eden bir rehber eşliğinde yaklaşık 14 km`lik bir güzergahta gezinti keyfi için yaklaşık 150 lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor.Uludağda ise yaklaşık 40 kar motoru bulunuyor ve gün içerisinde boş motor bulmak neredeyse imkansız.

Ayrıca tam pansiyon konaklasanız bile bir kayak takımı kiralamanız gerekmekte.Kayak takımı ve snowboardların günlük kira bedeli 25 tl.5 gün 2 çift kalırsanız 250 tl`yide bu zevki yaşamanız için gözden çıkarmanız gerekiyor.

Harcamalar burdada bitmiyor.Kayakları kiraladınız ama kayak yapmanız için kayak başlangıç noktasına çıkmanız lazım.Bunada sağlayan telesiyeje günlüğü 50, iki kişi 100, 5 gün kalırsanız 500 tl`yi gözden çıkarmanız lazım.

Kar giyisilerininde kirası günlük 30 tl olup iki kişi 60 tl harcayacağınızı düşünürsek 5 günlük bir tatilde 300 tl`yi kar giysilerine ödemeneniz gerekmekte.

Bu arada fotoğraf makinenizi kazayla unutursanız çektirceğiniz her fotoğrafın baskısı 10 tl.

Birde uludağın eğlence merkezlerinde vaktinizi geçirmek isterseniz iyi bir harcamayı göze almalısınız.Görülüyorki kış döneminde tatil yapmak oldukça pahalıya mal olabiliyor.

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here