31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021

Kamp Yerleri

Merhaba değerli arkadaşlar,

Sizlere bu seferki konumuzda avşa adası kamp yerleri hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Alternatif olarak avşa adası ve çevresinde kamp tatili düşünen tatilciler bu yerler nerede veya hangi taraf kamp kurmaya musait bilmek isterler. Hal böyle oluncada tarafımıza bu konuda sorular yöneltmektedirler. Bizde bu konuya bir cevap verme açısından sizlere kendimizce bir tarifte bulunmak istedik.

Adamızın bir çok alanı kamp kurmaya musait yapıdadır. Kamp kurma yerleri açısından adamızın güney sahilleri daha uygundur. Çünkü hava her daim bu bölgede daha sakin olup avşa adasının eşsiz güzellikte doğal plajlarıda bu bölgededir. Kampçıların su ve diğer ihtiyaçlarını daha rahat giderebileceği bu bölgede denizde yakın olduğundan gündüz denize girmek adına olsun gerekse yakamozlar eşliğinde kumsalda mehtabı izlemek olsun tatillerine renk katar. Kuzey sahillerindede kamp kurulabilir ama yerleşimin azlığının yanı sıra bu bölgede sürekli esen poyraz rüzgarı rahatsız edecektir.

Kamp kurma adına uygun olan yerler arasında karadut ve altınkum koylarından sonra çınar koyu yer almaktadır. Altınkum ve çınar koyu arasında yer alan irili ufaklı koylardan biride tercih edilebilir. Ayrıca bir diğer husus kamp kurma izni için belediyeye başvurulması gerekmektedir. Bu yerlere ulaşım taksi ve minibüslerle sağlanmaktadır. Son bir önemli hususta ihtiyaç duyabileğiniz eşya ve ekipmanı yanınızda bulundurmanız olacaktır.

Ayrıca avşa adası ve çevresinde vahşi bir yaban hayatının olmadığını bu nedenle güvenle kamp kurabileceğinizi, karavanları ile kamp kurmak isteyenler için bir çok alanın musait olduğunu, çadır kurmak içinde yukarıda saydığımız koyların birinin tercih edilmesi gerektiğini önemle siz sayın ziyaretçilerimize hatırlatırız.

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here