İnsanlar ve Hayat

0
1.880 okundu

Merhaba değerli arkadaşlar,

Bu makalemizde sizlere avşa adasında insanlar ve hayat konusunu işleyeceğiz.

Yaz aylarının vazgeçilmez tatil yerlerinden biri olan avşa adası genelde istanbul ve çevre illerden gelen tatilcilerle dolup taşmaktadır.  Ağırlıklı orta kesime ait olan insanlar topluluğu ada nüfusunu anlık 100.000`ne çıkarmaktadır. Bu nedenle insan sirkulasyonunun en yoğun şekilde yaşandığı avşa adasında sezon 45 gün sürmekte ve insanlar bu süre zarfında tatillerini yaparak evlerine dönmektedir.

Temmuz ayının ikinci haftası gibi başlayan sezonla beraber insanlar adaya akın etmekte, otel ve pansiyonları doldurmaktadır. Genel olarak plajda geçirilen zamanlan akşam saatlerinde balkon ve gezinti sefası sürdürülen ve yine genel olarak bu şekilde yaşanan hayat ile huzurlu bir tatil yapılabilen avşa adası civarına tatile gelenler adadan memnun ayrılmakta ve sevdiklerine kesinlikle önermektedir.

insanlar-ve-hayat

Adaya gelenler özellikle apartlarda konaklama hizmeti alanlar günlerinin çoğunu alışveriş ve yemek yaparak geçirmektedir. Geri kalan zamanlarda plaj ve eğlence yerlerinde geçirilen zaman bazılarınca kaldıkları konaklama tesislerinin balkonlarında harcanır. Bazı tatilciler adamıza eğlenmek için gelsede dinlence olarak gelenlerde aradıkları ortamı bulabilmektedir. Avşa adasına tatile gelenler genel olarak tatil dönemlerinde hemen hemen bir kezde olsa birbirlerini gçrme şansına sahiptir. Özellikle sezon dönemi 100 bin civarına yaklaşan nüfusunda tatilciler ada yerleşimnden dolayı birbirini bir kezde olsa görme şansına sahiptir.

Bir çok güzellikleri içerisinde barındıran avşa adasına tatile çıkmak ayrıcalıktır. Sokaklarda akan insan seline kapılmak ve tatil heyecanını yaşamak ise bir başka güzeldir. Sizlerde tüm bunlara kendinizi bırakmak için hazırsanız ne duruyorsunuz.

SORU SOR VEYA YORUM YAZ