31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Avşa Rehberi Değirmenardı Mevkii

Değirmenardı Mevkii

 Avşa Adası’ndaki Değirmenardı Mevkii,adamızın en güzel bölgelerinden biridir. Bunun yanında tatil fotorafları çekmeyi sevenlerin ziyaret noktasıdır. Çünkü bölgede hem tarihi bir değirmen hemde günümüzde bölgenin tarihini simgeleyen sembolikte olsa bir değirmen var.

 Avşa Adası`na gelen binlerce tatilcinin fotoğraf çektirdiği bölge tarihi değirmenin bulunduğu yerden mavikoy`a kadar uzanmaktadır. Tarihi değirmenin biraz ilerisinde yer alan su arıtma tesisinin bulunduğu alanda simgesel bir değirmen bulunuyor. Avşa Adasında gezilecek yerler arasında bulunan Değirmenardı mevkii bölgesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca Avşa Adası Değirmenardı mevkii konaklama yerleri açısındanda oldukça zengin bölgeler arasında yer alıyor.

 Bölge konumu itibarı ile Avşa Adası`nın kuzey bölgesinde yer almaktadır. Adamızın en uzun sahiline sahip olan değirmenardı mevkiinde yer alan plajlar yaz aylarında dolup taşmaktadır. Ayrıca bölge Mavikoy ve hemen onun ilerisinde bulunan Çiftlik bölgesinede komşudur. Avşa Adası`nda gün içerisinde yapacağınız bir gezi ile tarihi değirmen ve simgesel değirmeni görebilirsiniz. Bununla birlikte bu değirmenlerde fotoğraf çekilerek kendinize en güzel tatil anılarını biriktirebilirsiniz. Ayrıca Değirmenardı plajı`nda adamıza gelen feribotları ve nefis gün batımı manzarasını izleyebilirsiniz. Bölgede konaklama için Avşa Apartlar sayfamızı lütfen inceleyiniz.

Avşa Adası Değirmenardı Apartları ve Pansiyonları

 Avşa Adası Değirmenardı Apartları sizlere kaliteli ve konforlu odalarını en uygun fiyatlarla sunmaktadır. Yörede tavsiye ettiğimiz tesisler ise sırası ile şu şekildedir. Bunların başında Sezon Apart, Çağlar Motel, Şebnem Motel önereceğimiz ilk üç apartlar arasında yer almaktadır. Ayrıca Uzun Pansiyon, Dayanak Villa Evleri ve Şirin Apart tavsiye edeceğimiz diğer tesislerimizdendir. Bu işletmeler arasında kendinize en uygun olan tesisi seçerek adamızda güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

 Adamıza gelen tatilciler Değirmenardı bölgesine yakın olan Mavikoy, Yat Limanı, Çiftlik ve Kamburtarla bölgelerinide ziyaret etmektedir. Aracınız varsa tüm bu yerleri rahatlıkla gezebilirsiniz. Ayrıca bir bisiklet veya motosiklet kiralayarakda bu bölgeleri gezebilirsiniz. Eğer aracınız yoksa ve bisiklet kullanmaktan çekiniyorsanız dert etmeyin. Çünkü Avşa Pazar yeri bölgesinin bulunduğu yerden her 15 dakikada bir bölgeye minibüs seferleri düzenleniyor. Kış aylarında ise minibüs seferleri her 30 dakikada bir yapılmaktadır .

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here