31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Avşa adası Budo Avşa Seferleri

Budo Avşa Seferleri

Merhaba sayın ziyaretçilerimiz sizlere bu makalemizde budo avşa seferleri konusunda detaylı bilgiler vereceğiz.

Bilindiği üzere uzun yıllardan bu yana avşa adası bölgesine yapılan seferler istanbul, tekirdağ ve erdek üzerinden yapılmaktadır. Anadolu tarafından erdek haricinde adaya ulaşım söz konusu değil idi. Buda en çok bursa ve yakın illerden gelecek olanları etkilesede başka ulaşım yolu bulunmadığından tatilciler erdek ulaşım hattı üzerinden avşa adasına gelmekte idiler.

İşte bu durum değişmek üzere. Bursa ili kapsamında hizmet veren ve bu yıl hizmete başlayan budo ulaşım firması yeni bir alternatif sunmakta. Buna göre mudanya limanından harekete başlayacak olan budo`ya ait deniz otobüsleri avşa adası seferleri düzenleyecek.  Yapılan iskele anlaşmaları ile süreci tamamlayan ve bölgeye gelecek olan deniz otobüslerini satın alan budo seferlerini bayrama yetiştirecek.

Yapılan bu çalışmadan ile en çok avşa adası halkı ve esnafı faydalanacak. Özellikle bursalıların uzun ve zahmetli süren yolculuk sebebi ile avşa adası tatilini tercih etmiyorlardı. Aynı şekilde ankara, eskişehir ve civar illerden gelecek olanlarda bu nedenle tatillerini erdek ve civarında yapmayı tercih ediyorladı.

Tatilciler  tahmini mudanyadan 3,5 saat sürecek olan yolculukla avşa adasına gelebilecekler ve aynı güzerhgahtan bursa`ya dönüş yapabilecekler. Yolculuk ücretlerinin ise ne kadar olacağı bilinmemekle beraber oldukça hesaplı olacağı gelen haberler arasında. Ziyaretçilerimiz adına gelişmeleri takip ettiğimizi ve en kısa zamanda sefer ve bilet rarifelerini buradan açıklayacağımızı duyururuz.

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here