Bir Sezon Daha Sona Erdi

0
2.222 okundu

Acısı ve tatlısı ile avşa adasında bir sezon daha sona erdi.2012 yılının yaz sezonuna damgasını vuran önemli bir olay yaşanmasada avşa adasını sevenler için herşey yinede güzeldi. Haziran ayının ortalarında başlayan ve hareketlenen sezon temmuz ayında ramazan etkisi ile fren yaptı.Bayramın gelmesi ile tekrar eski hareketine kavuşan adamızda bu hareket eylül ayının ikinci haftasına kadar sürdü.Okulların açılmasına yakın ciddi ölçüde boşalan avşada yazlıkçılarla beraber eylül ayını tercih edenler boy gösterdi.Havaların gün geçtikçe soğuması ile beraber son kalanlarda adamızı terketti.
Sezon esnaf için beklenenin altında vasat geçti.Tabi buna en büyük etken ulaşım sorunları ve buna bağlı olarak ramazan ayında fazla talep yaşanmaması.
Adamıza yıllardır yapılan gemi seferlerinin kaldırılıp yerine deniz otobüslerinin konulması,buna alternatif olarak değerlendirlebilecek silivri hattının bu yaz kapatılması ve deniz otobüslerinin uyguladığı yüksek fiyat politikası avşa adası turizmine yapılmış en büyük darbe oldu.
2013 yaz sezonundada aynı beklenti içerisinde olan esnaf önümüzdeki sezona pek umutlu bakmıyor.Tarafımız ise ulaşım sorunlarının düzeltilmesi halinde turizmde ramazan ayının olumsuz etkilerinin yaşanmayacağı kanaatindedir.
2012 yaz sezonunun bittiği bu günlerde sağlık ve neşe içerisinde 2013 yaz sezonunda tekrar görüşmek dileği ile.

SORU SOR VEYA YORUM YAZ