Bayram Sonu Dönüşler Başladı

0
8 okundu

Avşa adası`na 2020 yılı kurban bayramı tatiline beklenilenin çok üzerinde tatilci akın etti, adeta izdiham yaşanan adada boş yer bulmak imkansız hale geldi.

Resmi kanallardan gelen verilere göre tatilciler bu yıl kurban bayramı tatili için avşa adası`nı tercih etti, yine açıklanan verilerde kurban bayramı boyunca adadaki nüfusun 130.000 kişi olduğu açıklandı.Yaşanan bu yoğun talepten ötürü otel, motel, pansiyon ve apart türü bir çok işletmelerde boş yer kalmadı.Bir kısım tatilcilerin ise yer bulamamalarından ötürü kumsallarda ve park alanlarında geceledikleri görüldü. Sahiller ve eğlence yerleri yaşanan bu yoğun talepten ötürü nasibini aldı.Gündüz kumsallarda gece ise eğlence yerlerinde boş yer bulmak imkansızdı.Öyleki adanın sakin sayılan ve herkesçe bilinmeyen koylarında bile kalabalıklar görüldü. 4 Gün süren kurban bayramı tatili boyunca yoğun bir talep yaşanan avşa adasında tatil sonrası dönüşler başladı.Dönüşlerde sorun yaşanmaması için onlarca deniz otobüsü, tekirdağ ve erdek`e giden feribotlar ek seferler düzenleyerek ulaşım taleplerini karşıladı.

Genel olarak sorun yaşanmayan dönüşlerden sonra avşa adasında sezon normal akışına döndü. Eylül ortasına kadar sürmesi düşünülen sezona taleple oldukça yüksek.

Avşa adası altınkum plajı
Avşa adası altınkum plajı

SORU SOR VEYA YORUM YAZ