Bayram Çoşkuyla Kutlandı

0
291 okundu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Avşa adasında yapılan etkinlik ve gösterilerle büyük bir çoşku ile kutlandı.

Balıkesir büyükşehir belediyesinin organizyonu ile gerçekleştirilen etkinlikte Erdek`ten kalkan Bandırma vapuru Avşa adası ve adalar düzenlenen etkinlik kapsamında ziyaret edildi.Vapurun Erdek`ten hareket etmesi ile beraber 19 mayıs resmi törenleri başladı. Düzenlenen törende şiirler okunarak, jimnastik gösterileri yapıldı. Folklör oyunları ve çalınan müziklerle denizin ortasında renkli görüntüler yaşandı.

Bandırma vapurunun adamıza ziyareti esnasında itfaiye ekipleri vapuru skyboard gösterisi yaparak karşıladı.Vapurda bulunan yüzlerce ziyaretçi bu gösterileri nefeslerini tutarak izledi.

Törende bulunan Balıkesir büyükşehir belediye başkanı Ahmet Edip Uğur yaptığı konuşmada Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk nasıl 19 Mayıs`ta Samsun`a adım atarak kurtuluş savaşını başlatıysa, bizlerde bugün bandırma vapuru ile gençlik bayramı 19 Mayısı kutluyoruz.Gençliğimiz bu coşkuyu bugün Bandırma Vapuru’nda yaşıyor. Gençliğe bu duyguları ve Kuva-i Milliye ruhunu hatırlatmak istiyoruz. Milletimizin Çanakkale ve Kuva-i Milliye ruhu hala devam ediyor dedi.Düzenlenen etkinlik sonrası vapur Marmara adasında hareket ederek adamızı ziyaretini noktaladı.

Düzenlenen etkinlikte Balıkesir Valisi Ersin YAZICI,Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, Balıkesir Garnizon Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı,eşleri ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Diğer taraftan adamız 19 mayıs`ta tatilci akınına uğradı.3 Günlük bayram tatilini fırsat bilen tatilciler ile beraber sezonun ilk adımları atılmış oldu.

Kaydet

SORU SOR VEYA YORUM YAZ