Avşa`da Hareketli Bir Kış Yaşanıyor

0
0 okundu

 Corona virüsünün tüm etkisi ile yaşandığı ülkemizde özellikle büyükşehirde corona virüsünden etkilerinden uzak kalmak isteyen yurtdaşlar sebebi ile 2020 yılında Avşa`da hareketli bir kış yaşanıyor.

 Yaz aylarının bitmesi ile birlikte kış dönemine giren adamıza eylül ve ekim aylarında yoğun bir talep görüldüğünü gözlemledik. Yaz aylarında avşa adasında kiralık ev bulunmasının zor olmasından ötürü kış döneminde ev kiralamak için sezonun bitmesini bekleyen bir çok yurttaşlar sebebi ile adamızdaki kiralık evler için yoğun bir talep patlaması yaşandı. Bu nedenle kiralık ev bulmanın zorlaştığı adamızda kiralık ev fiyatları`da tavan yapmış durumda.Yaşanan bu taleplerden ötürü önceki yıllara göre bir hayli kalabalıklaşma olduğunu gözlemlediğimiz adamızda bu kış renkli geçeceğe benziyor.

 Avşa adasında kış ayları sert geçtiği için odun kömür ve diğer ısıtıcı türevi malzemelerede yoğun talepde bulunuluyor. Ayrıca adamıza yerleşen insanlar sebebi ile adamızda bir çok farklı mekanın açılışı gerçekleşti.Sosyal anlamdada hareketlenmenin olduğu avşa adasına kış aylarında küçük bir kaçamak yapabilirsiniz. Adamızda yaşanan hareketlilikten ötürü kış aylarındada bazı apartlar ve oteller hizmetine devam ediyor. Çınar koyu`nda İsmetin yeri ve Altınkum`da bulunan Şahin tepesi kış aylarındada faaliyetlerine devam ediyor.Meydan restoran, ada cafe, çınaraltı çay bahçesi ve Tanz beach kış aylarındada açık. Ayrıca park otel altında adanın meşhur lezzetlerini sunan Canol ustanın yeri alternatifler arasında yer almakta.Yiğitler köyü içerisinde yer alan O`nun yeri`nede kendi içeceğinizi alarak meze ve ızgara çeşitlerinin tadına bakabilirsiniz.

 Sizlerde kış aylarında stresten uzak kafa dinlemek ve şehir ortamından uzaklaşmak için Avşa adasında tatil yapabilirsiniz.Kış aylarındada ulaşımın kolay olduğu adamıza İstanbul, Tekirdağ veya Erdek üzerinden ulaşabilirsiniz. Avşa adasına erdek`ten sabah akşam her gün sefer yapan gestaş seferleri sayfasından ulaşım saatlerini öğrenebilirsiniz.

Avşa adasında 2020 kışı

SORU SOR VEYA YORUM YAZ