31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Avşa Rehberi Avşa`da Dalış

Avşa`da Dalış

Avşa adasında dalış noktaları nereleri veya dalış okulları yada kursları varmı?.Bu konuda gelen soruların artması nedeni ile sorulara açıklık getirmek amacı ile bu konuya yer verelim istedik.

Adanın dört bir yanı deniz olduğundan dalınacak bir çok noktası ve su altı güzellikleri bulunmaktadır.Bunlar nerede derseniz hemen hemen gözünüzün gördüğü her yer dalınacak bir noktadır.Genelde su altında bulunan granit kayalıklar midyelerle kaplıdır.Bunların arasında gezinen kefal sürüleri ve yengeçleri yer yerde adada sık görülen vatozları su altından izleyebilirsiniz.Bir gözlük,şnorkel ve paletle adanın tüm su altı güzelliklerini görmeniz mümkündğr.Yinede derin sulara dalmak isterseniz profosyenel dalış ekipmanlarınızı yanınızda getirmenizi öneririz.Bu spora merak saranlar için üzücü olsada ne yazıkki avşa adasında dalış okulları veya kursu bulunmamaktadır.Yinede kıyı bandı üzerinde kendi basit ekipmanlarınızla güvenle dalış yapabilirsiniz.Bu konuda dalınacak yerleri öğrenmeniz açısından adanın yerlileri ile bu konuda sohbet yapmalısınız.Su altında tehlikeli canlılar bulunmamaktadır.Yinede dalış esnasında vatoz görülürse sakin olmalı ve panik yapmamalısınız.Dalış konusunda tecrübeli değilseniz derin yerlere dalmamanız gerektiğini sizlere hatırlatırız.

Diğer yandan denize girdiğinizde muhakkak adayı su altındada görmelisiniz.Tatilinize renk katacak bu etkinlikle anılarınıza hoş hatıralar bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

1 YORUM

 1. Avşa adasında bir dalış Merkezi bulunmadığı belirtilmiş öncelikle daha net bir araştırma yapılarak bu yazı yazılabilirdi ama gözden kacmış olabilir.
  Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna Bağlı 584 sicil numaralı Yetkili Bir Dalış Merkeziyiz Ve 2 yıldırda Avşa Adasında Faliyet göstermekteyiz.

  Bilgilerinize,

  WATER WORLD DIVING CENTER
  Yeni mahalle manastır cad.
  Avşa ADASI/Marmara/BALIKESİR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here