31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Avşa Rehberi Avşa İçin Bilgiler

Avşa İçin Bilgiler

Avşa adası hakkında sizlere faydası olabileceğini düşündüğümüz bu makalemizde adamızda bulunan hizmet sektörleri ve buna benzer faaliyette bulunan firmalara değineceğiz.
Avşa adası resmi kayıtlarda belde olarak bulunmakta ve belediye tarafından idare edilmektedir.Belediyeye bağlı olarak adanın doğu sahilinde yer alan yiğitler mahallesi(köyü) bulunmaktadır.Asayiş Jandarma tarafından sağlanmakta,sağlık hizmetleri ise adada bulunan sağlık ocağından iki doktor ve personel tarafından verilmektedir.Elektrik hizmetleri tedaş şubesi tarafından halka sunulmaktadir.
Adanın merkezinde bulunan türk telekom binası telefon ve posta hizmetleri ile beraber havale vs hizmetleride vatandaşa sunmaktadır.Adamızda banka yoktur ama ziraat bankası,garanti,hsbc ve iş bankası bankamatikleri bankacılık hizmetlerini vatandaşa vermektedir.
Adamızda uygun alışveriş yapabileceğiniz beş adet süpermarket bulunmaktadır.Bim,Dia,Tansaş,Şok ve Gross marketlerde ihtiyacınız olabilecek her türlü yiyecek mamulünü bulabilirsiniz.Bununla beraber marketlerin hemen karşısında bulunan pazar alanında mevsimlik tüm sebze ve meyve ihtiyacını karşılayabilirsiniz.
Adamızda bunlara paralel iki adette fırın bulunmaktadır.Sahilde ise iki adet çay bahçesi bulunmaktadır.
Sağlık hizmetlerine paralel iki adet eczane adamızda bulunmaktadır.Günü her saatine sizlere hizmetini sunan eczanelerden ilaç vs benzeri ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
Diş vs buna benzer sağlık problemleriniz için adamızda bir adet diş hekimi bulunmaktadır.
Eğlence mekanları ise barlar sokağı olarak bilinen caddede yer almaktadır.Dört adet clup bar ve bir adet türkü evinden oluşan bu cadde dışında adanın değişik noktalarında bulunan barlar eğlenmeyi sevenlere hizmet sunmaktadır.Hayat bu mekanlarda gecenin geç saatlerine kadar devam etmekte eğlenmeye doymayanlara ise adanın merkezinde yer alan iki adet disco non-stop eğlenceye devam etmektedir.
Kısaca avşa`da ihtiyacınız olabilecek hertürlü hizmet bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here