Avşa Adasına Ne Zaman Gelinir

0
2.318 okundu

Avşa adası marmara bölgesinde yer aldığından bölgede akdeniz, karadeniz ve kara ikliminin etkileri aynı anda görülmektedir.Bu sebebten avşa adası farklı bir iklim yapısına sahiptir.Bölgede bahar ayları ılık yaz ayları ise oldukça sıcaktır.Havaların düzelmesi ve sıcaklıkların artması ile avşa adasında turistik faaliyetlerde artış görülmektedir.
Bir diğer etkende adanın yerli turizme hitap etmesinden ötürüdür.Okulların kapanması ile paralel artan sıcaklıkların etkisi ile avşa adası dolar taşar.
Bahar aylarında özellikle mayıs ada çok güzeldir.Adanın her bir yanında baharın gelmesi ile açan gelincikler,papatya ve kasımpatları farklı bir renk katmakda ve buna paralel insana huzur vermektedir.Bu aylarda ada sakin olsada huzur arayanlar ve stresten kaçmak isteyenler için idealdir.
Eylül ayıda bir başka geçer avşa adasında.Yazın bıraktıkları ile sona eren bir sezonun ardından sakinleşen ve farklı bir havaya bürünen adada eylül ayında yazlıkçılar ve kafa dinlemek isteyenler görülmektedir.
Avşa adasına nezaman gelinir diye soracak olursanız ne aradığınıza bağlı. Hareketli ortamı sevenler için temmuz ağustos,sakinlik isteyenler içinse mayıs,haziran ve eylül ayları idealdir.

SORU SOR VEYA YORUM YAZ