31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Avşa Rehberi Avşa Adası Kaç Saat

Avşa Adası Kaç Saat

 Merhabalar sevgili tatilciler. Siz ve adamıza gelmek isteyen bir çok tatilci Avşa Adası kaç saat sorusunun cevabını bilmek istiyorlar. Bu konuda en sık sorulan sorulara dayanarak İstanbul Avşa Adası kaç saat, sizlere cevaplıyacağız.

Avşa Adası özellikle yaz aylarında tatilciler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Bununla birlikte Avşa Adası ulaşım seferleri`de artmaktadır. İstanbul üzerinden İdo şirketi Bostancı ve Yenikapı limanlarından düzenli olarak İdo Avşa Adası seferleri düzenliyor. Aynı zamanda İDO, normal bir günde günde 6 kereden, tatillerde ve hafta sonlarında günde 9 kez olmak üzere günlük seferler düzenlemektedir.

İstanbul Avşa Adası Kaç Saat

İstanbul Bostancı üzerinden Avşa Adası’na seyahat eden yolcuların toplam seyahat süresi 4 saat 30 dakika sürmektedir. Yenikapı’dan çıkış yapan yolcuların toplam seyahat süresi 3 saat 30 dakikadır. İdo`nun Bostancı’dan hareket etmesinin ilk nedeni, yolculuğun burada başlamasıdır. Ayrıca yolcular Avşa Adası`na Ulaşım için Yenikapı üzerinden transfer edilmektedir. Yenikapı’dan kalkan yolcular deniz otobüsü ile direkt olarak Avşa Adası`na gideceklerdir. Ayrıca Yenikapı`dan yolculuk Bostancı ile kıyaslandığında daha kısa sürmektedir.

2020 Yaz sezonunda faaliyete giren Yener Ciner gemisi Zeytinburnu limanından ulaşım hizmeti veriyor. 2021 Sezonundada hizmet verecek olan Yener Ciner gemisi ile İstanbul’dan Avşa Adası’na yolculuk 6 saat sürüyor.

Erdek Avşa Adası Kaç Saat

 Adamıza Anadolu anakarasından sadece Erdek üzerinden geliniyor. Erdek Avşa Adası Gestaş Seferleri ile yolculuk toplamda 2 veya 3 saat sürüyor. Aynı zamanda Gestaş Avşa Adası’na kış aylarında her gün iki sefer düzenlemektedir. Bununla birlikte Yaz aylarında gestaş seferleri üç`e çıkmaktadır. Kısaca Gestaş gemisine saat 11: 00’de binerseniz doğrudan 2 saat içinde Avşa Adası’na ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Akşam saat 19: 00’da gemiye binerseniz Balıklı Marmara’ya yolculuk 3 ila 3 saat 30 dakika sürer. Bunun yanında Gestaş`ın bu yıl devreye aldığı deniz otobüsleri ile Avşa Adası`na yolculuk 45 dakika sürüyor. Bu nedenle Erdek’ten Avşa Adası’na en kısa sürede ulaşmak istiyorsanız saat 11: 00’de gemiye binmelisiniz.

Tekirdağ Avşa Arabalı Vapur Kaç Saat Sürer

Özellikle Avşa Adası`na aracı ile seyahat edenler Tekirdağ hattını kullanmaktadır. Ayrıca Tekirdağ Avşa Adası kaç saat derseniz buradan yolculuk 3 saat 30 dakika sürüyor. Aynı Zamanda Tekirdağ yolcu vapurları her gün Tekirdağ’dan Avşa Adası`na hareket ediyor. Bununla birlikte İdo Tekirdağ`dan Avşa Adası`na 2019 yılında deniz otobüsü hizmeti vermeye başlamıştır. Bu nedenle Tekirdağ Avşa Adası arası mesafe 2 saat`e düşmüştür.

Bursa Avşa Adası Kaç Saat Sürer

 Son yıllarda ülkemizin önemli şehirlerinden biri olan Bursa`dan bir çok tatilci adamıza gelmektedir. Bu nedenle Bursa Avşa arası yok süresi önem kazanmaktadır. Aynı zamanda Bursa`dan Avşa Adası`na gelecek olan tatilciler ilk olarak Balıkesir`in Erdek ilçesine gelmek zorundalar. Başka bir deyişle Bursa Erdek arası yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bununla birlikte Gestaş feribot yolculuğu ile Bursa Avşa Adası arası yolculuk 5 saati bulmaktadır.

 Öncelikle yolculuk bütçesi için Avşa Adası Bilet Fiyatları konusunu göz ardı etmemek gerekir. Aynı zamanda Avşa Adası’na nasıl gidilir bunuda bilmemiz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here