31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Avşa Rehberi Avşa Adası Denizi Nasıl, Gidilir mi?

Avşa Adası Denizi Nasıl, Gidilir mi?

 Avşa adası denizi nasıl, gidilir mi? diye düşünüyorsanız eğer kısaca Marmara Denizinde denize girebileceğiniz en temiz denizdir diyebiliriz. Temiz olmasının nedeni ise İstanbul ve Çanakkale boğazından gelen büyük su akıntılarıdır. Boğazlardan gelen büyük su akıntıları sayesinde deniz sürekli olarak kendisini temizleyebilmektedir. Bu nedenle de Avşa Adasına gittiğinizde pırıl pırıl bir denizle karşılaşırsanız şaşırmayın.

Berrak Sular Sizi Bekliyor
Özellikle Marmara bölgesinde yaşayan kişiler kısa tatil molaları için arayışa girmektedirler. Güneyin sıcak sularına gitmek istiyor olsalar da bir hafta sonu için o kadar mesafeyi gitmek her zaman mümkün olamamaktadır. Bu nedenle özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde yaşayanlar için Avşa Adası mesafe ve ulaşım olarak oldukça idealdir. Fakat tabii ki en çok merak ettikleri konuların başında da Avşa Adası denizi nasıl, gidilir mi? gibi sorular gelmektedir. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; eğer küçük de olsa kendinizi denizin serin sularına atmak istiyorsanız Avşa Adası denizi bu isteğinizi karşılayabilecek kadar güzel ve temiz bir denizdir. Hatta Avşa’ya ulaştığınızda suyun içine baktığınızda kum balıklarını görüp kum tanelerini ayırabilecek kadar berrak bir suyla karşılaştığınızda siz de bundan emin olacaksınız.

En Güzel Plajlar Hangileri?

Avşa Adasında gidebileceğiniz birçok koy ve plaj bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Mavikoy
  • Çınar Koyu
  • Altınkum
  • Tavşanlı
  • Karadut
  • Kadınlar Plajı
  • Yiğitler Plajı
  • Kumburnu plajlarıdır.

Tüm plajlarda ve koylara ayrı bir güzellikle karşılaşabileceğiniz Avşa Adasının en temiz ve en güzel plajlarından birisi ise Çınar Koyu Plajıdır.

Avşa Adasında turizm sezonu Mayıs ayından Eylül ayına kadar devam etmektedir. Siz de Avşa Adası denizi nasıl, gidilir mi? sorunuza eğer olumlu bir cevap aldığınızı düşünüyorsanız bu tarihler arasında adaya giderek mutlaka bir ada tatili yapın diye öneririz.

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here