Akçay

0
7.137 okundu

Kazdağlarının eteklerine kurulu olan Akçay,Balıkesir ilinin Edremit ilçesine bağlıdır.Serin berrak deniziyle ve tertemiz havasıyla ünlüdür.

Çeşitli illerimizden de direk ve kolay ulaşımı sayesinde çok tercih edilen tatil beldelerimizden biri olan akçay kıyı şeridi boyunca bulunan otel ve pansiyonlar bakımındanda çok cazip fiyatlarla bizlere çeşitli olanaklar sunar. Tabiki yörenin bizlere sundukları sadece bunlarlada kalmayıp herkezin damak zevkine uygun harika lezzetlerdeki yöreye özgü yemekleride bir başka güzelliktedir.Gezilebilecek yerler arasında yüzülebilen Sütüven Şelalesi, Güre Kaplıcaları,Kızılkeçili ve çevresinde bulunan harika güzellikteki piknik alanları yer alır.Akçayın bir başka özelliğide çevrede bulunan Alabalık restorantlarının oldukça fazla olmasıdır.Bu restoranlarda Sardalya balığı ve Kalamar Dolmasıda olmassa olmazların arasındadır.

Kazdağlarının eteklerindeki muhteşem doğasıyla, tertemiz denizi ve havasıyla ünlü beldemiz olan Akçay kesinlikle görmeniz gereken başlıca tatil yörelerimizden biridir…

SORU SOR VEYA YORUM YAZ