31.1 C
Marmara
Cuma, Temmuz 23, 2021
Ana Sayfa Avşa Rehberi Ağustos Ayında Avşa

Ağustos Ayında Avşa

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz, size bu makalemde ağustos ayında avşa konusunu işleyeceğim. Yaz aylarının vazgeçilmez turizm merkezi olan avşa adası ağustos ayındada çok rağbet görmekte olup anlık 80.000 kişiyi barındırmaktadır.

Bu dönemde havalarında sıcak olması buna etkendir. Genel olarak istanbul ve çevresinden gelenlerin doldurduğu avşa adasında tatil bu ayda oldukça hareketlidir Tatile gelenler gündüz sahilleri doldurarak bolca denize girmekte, akşamları ise eğlence yerlerini doldurmaktadır. Gerek sahillerde gerekse eğlence yerlerinde yer bulmanın imkansız olduğu avşa adasına sizde ağustos ayında tatile gelmeyi düşünüyorsanız mağdur olmamak için kalacağınız yeri önceden ayırtmanızda fayda var.

Peki bu ayda neler yapabilirsiniz biliyormusunuz?. Öncelikle tavsiyemiz sahil kesimi ve çevresini ilk gün keşfettikten sonra adanın doğal güzelliklerini barındıran koylarını gezmenizi tavsiye ediyoruz. Örnek vermek istersek sığ bir denizi tercih ediyorsanız altınkum, daha doğal ve güzel bir ortamda bunu yapmak istiyorsanız çınar plajı iyi bir alternatif olacaktır. Tatilinizi 2 gün ile sınırlandırıyor ve gezilecek yerler konusunda zamanınız kısıtlı ise tüm bu yerleri aynı gün içerisinde ziyaret edip doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Bu nasılmı olacak?.

Her gün öğlen saatlerinde iskeleden hareket eden özel gezinti tekneleri küçük bir ücret karşılığında tüm bu yerleri akşam saatlerine kadar ziyaret ediyor. Yeme içme hizmetide sunan bu teknelerle adamızın doğal güzelliklerini barındıran çeşitli koy ve plajlarını görebilir denizin ve güneşin tadını sezon müzikleri eşliğinde eğlenerek çıkarabilirsiniz.

Akşamları ise barlar sokağı ve çevresinde yer alan mekanlardan birinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenebilir veya fasıl müzikleri eşliğinde sunum yapan restoranlarımızda adamıza özgü taze deniz ürünleri ve içeceklerin tadını mehtaba karşı çıkarabilirsiniz.

Sabaha kadar günün ilk ışıklarına doğru hiç sıkılmadan vakit geçirip eğlenebileceğiniz avşa adası hiç yorulmadan ve zaman kaybetmeden tatil yapmanın zevkini en uygun fiyatlar ile çıkarabileceğiniz yerlerden. Özellikle konaklamada çok uygun fiyatlarla hizmet veren otel, motel, pansiyon ve apartlarından yer ayırarak buna başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here