Adamızda Sahil Düzenlemeleri

0
2.953 okundu

 Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, sizlere bu makalemizde adamızda sahil düzenlemeleri hakkında detayları sunacağız.

 Bu yıl adamızda turizmin geliştirilmesi ve kalitenin artırılması yolunda yapılacak çalışmalar arasında sahil yolu bakımı ve düzenlemeleri 1.sırada yer alıyor.Buna göre adalar belediye meclisi kararı ile sahil yolu üzerinde bulunan işletmelerin masa ve sandalyelerini koyacakları alan ahşap korkuluklar ile çevrilecek.Bu uygulama ile sahil yolunun belirli bir intizam ve düzende olmasını isteyen belediye yine işletmelerin bu alana koyacakları masa ve sandalyelerin ahşaptan olmasını şarta bağladı.Bundan böyle kullanılan ekipmanlar arasında demir masa ve sandalye kullanılamayacağını belirten belediyemiz bu kararı alarak işletmelere yazılı olarak sundu.

 Bir diğer önemli gelişme ise avşa adası sahili boyunca kumsal üzerinde denize sıfır bazı işletme ve binaların yıkılması oldu. Kıyı kanununa muhalefetten dolayı hukuki yaptırımlar neticesinde tarihi çok eskilere dayanan bu yapılar yıkım kararı ile karşılaştı.Bu bina ve işletmelerde bulunan yer sahiplerine boşaltma için belirli bir süre veren belediye bu sürenin sonunda yıkım kararını uygulamaya koydu.

 Bunlar arasında marpuç ve ramses cafeler, tanz restoran, erolun yeri ve özel mülkiyeti olan bazı binaları sayabiliriz. Yıkım sonrası yıkılan yerlerin yaz sezonuna kadar restoranı konusunda vatandaşlar belediyemizden acil olarak düzenlemeler beklemektedir.

Bu yaz sezonunda gerek işletmeler gerekse gerçekleşen yıkımlar sonrası farklı bir Avşa sizleri karşılayacak.

Adamızda Sahil Düzenlemeleri
Adamızda sahil düzenlemeleri devam ediyor.

SORU SOR VEYA YORUM YAZ