Adalılar Mavi Marmarayı Geri İstiyor

1
330 okundu

  Marmara Adaları halkı, change.org sitesinde “Mavi Marmara Gemisini Yeniden İstiyoruz” amacı ile imza kampanyası başlattı.

  Marmara adaları halkı özellikle turistik işletmeciler yaz aylarında binlerce tatilcinin kötü hava şartları nedeni ile İDO`nun yetersiz kalması sonucu hem adaların hemde esnafın zarar gördüğünü, sezonun zaten kısa olduğunu, ulaşımın sadece İDO eline bırakılarak tekel oluşturulmaması gerektiğini geçtiğimiz yıllarda kötü hava şartlarına rağmen Mavi Marmara seferlerinin düzenlendiğini, fiyatların İDO`ya oranla yarı yarıya olmasından ötürü her bütçede tatilcinin adaya tatile gelebildiğini, Mavi Marmara gemisinin seferlerinin kaldırılmasından sonra sezonun her geçen yıl dahada kötüye gittiğini belirtti.

  Mavi Marmara seferlerinin tekrar başlaması ile Marmara, Avşa ve Ekinlik adalarına talebin artacağının altını çizen Adalılar, yetkililerden bu konuda acil yardım talep etmektedir.

İMZAYA NASIL DESTEK VEREBİLİRSİNİZ?

  Change.org sitesinin sağ kısımında yer alan bölüme Ad, Soyad ve e-mail yazdıktan sonra kırmızı zemin üzerinde ”İmzala” denen yeri tıklıyorsunuz.

Bu kampanyanın teslim edileceği kurum:

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB)
Balıkesir Marmara Adalar Belediyesi
Balıkesir Büyük Şehir Belediyesi

1 YORUM

  1. Temennim odurki bu güzel geminin avşa adasına tekrar kazandırılması olacaktır. Özellikle istanbul üzerinden eşya getirmek tam bir çile onu geçtim bazı zamanlar hava muhalefeti nedeni ile deniz otobüsleri çalışmıyor. İlaveten fahiş deniz otobüsü ücretleride cabası. Mavi marmara seferde olsa bu tarz sorunlar yaşanmaz, umarım yetkililer bunu dikkate alır

SORU SOR VEYA YORUM YAZ