2016 Yaz Sezonu Hazırlıkları

0
1.727 okundu

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, sizlere bu makalemizde 2016 yaz sezonu hazırlıkları konusunda turistik bilgiler vereceğiz.

Yeni bir sezona hazırlandığımız bu günlerde hepimiz tatilimizi nerede geçireceğimiz konusunda araştırmalara başlamış durumdayız.İşte bu noktada avşa adası tatili düşünüyorsak 2016 yaz sezonu nasıl olur, kalacak yer bulabilirmiyim, nasıl giderim vs türü sorular aklınıza geliyordur.Bizde bu sorularıza cevap verme mahiyetinde bu konuyu açarak sizleri bilgilendirmek istedik.

Öncellikle haziran ayında ısınan havalar ile avşa adasında sessiz sakin bir tatil yaşayabilirsiniz.Normal sezon 15 temmuzda başlasada 2016 ramazan bayramı tatilinin 5 temmuza geleceğini düşünürsek sezonun erken başlayacağını söyleyebiliriz.Bu sebeble adadaki konaklama tesisleri dahil bir çok esnaf haziran ayının ilk haftasında faaliyetlerine başlayacağı gelen haberler arasında.

Temmuz ve ağustos aylarında sezonun sıcak geçmesi sebebi ile hareketliklikte bir sorun yaşanmaması olası bir durum olduğundan eğlenceyi ve güneşlenmeyi sevenler bu ayları tercih edebilirler.Sezon adamızda son derece hareketli ve eğlenceli geçmektedir.Özellikle deniz için tatili tercih edenlerin adamızın muhteşem koylarına uğramadan geçmemesi gerektiğini belirtiriz.

Peki avşa adası pansiyon fiyatları 2016 yaz sezonunda nasıl olacak? Yapmış olduğumuz araştırmalara göre fiyatların geçen yıl ile eynı paralellikte uygulanacağını belirtiriz.Buna göre en düşük kişi başı 20 tl olan fiyatlar maximum 60 tl arasında yer konum tesis kalite ve hizmetine göre olacaktır.

Bunun yanında avşa adası otel fiyatları 2016 sezonunda yarım pansiyon olmak üzere kişi başı minimum 85 tl ile 130 tl arasında olacaktır.Fiyatlar ilgili tesisin konumu ve hizmetleri itibarı ile değişkenlik gösterebilir.

İlaveten apart fiyatları 2016 yaz sezonu içerisinde kişi başı 30 ila 60 tl arasında olacağı tesis sahipleri arasında konuşuluyor.

Kalabalık ailelerin tercih ettiği günlük kiralık ev ve villalar ise gecelik 200 ila 400 tl arasında olacaktır.Daireler genelde 5 ila 9 kişi konaklama kapasitesine sahiptir.Fiyatlar daire veya villanın yer ve konumuna göre değişmektedir.

Her açıdan güzel bir sezonun beklendiği avşa adasında erken bir hareketlilik olacağı beklentilerimiz arasında.

Yukarıdaki vermiş olduğumuz bilgiler haricinde sorularınız için konu altında yorumda bulunabilir soru sorabilirsiniz.Makalemiz burada son bulurken hepinizin iyi ve güzel bir tatil geçirmenizi diliyoruz .

2016 Yaz Sezonu Hazırlıkları
2016 yaz sezonu hazırlıkları başladı.

SORU SOR VEYA YORUM YAZ